معیار مهم انتخاب تالار عروسی

انتخاب تالار عروسی مناسب و برگزاری مراسم عروسی به یاد ماندنی خواسته هر زوج است. عروس و داماد دوست دارند عروسی برگزار کنند که در خاطرات خود و میهمانشان به شکل خوب باقی بماند. برنامه ریزی برای عروسی کلید برگزاری مراسم عروسی خوب است. تالار عروسی یکی از مهمترین بخش های برگزاری مراسم عروسی است. انتخاب تالار عروسی مناسب میتواند نقش تعیین کننده ای در برگزاری مراسم عروسی داشته باشد. 
برای انتخاب تالار عروسی خوب باید معیار هایی را مد نظر داشته باشید. در  ادامه به 20 معیار مهم انتخاب تالار عروسی میپردازیم.


موقعیت مکانی و دسترسی به تالار عروسی
موقعیت تالار عروسی بسیار مهم است. نباید تالار عروسی در منطقه ی شلوغی باشد که میهمانان و عروس و داماد در ترافیک بمانند و نه انقدر پرت باشد که میهمانان تالار عروسی را پیدا نکنند. به دسترسی محلی تالار عروسی نیز دقت کنید اگر تالار عروسی نزدیک اتوبان های اصلی شهر باشد, دسترسی خوبی خواهد داشت و میهمانان از هر نقطه از شهر میتوانند خود را به تالار عروسی برسانند. از طرفی کسانی که دوست دارند مراسم عروسی را  در باغ عروسی برگزار کنند ممکن است اطرف شهر را ترجیح دهند در این موارد پیشنهاد میشود که قبل از مراسم عروسی به تالار عروسی بروید و لوکیشن دقیق تالار عروسی را روی نقشه گوگل پیدا کنید و برای میهمانان بفرستید تا همه به راحتی تالار عروسی را پیدا کنند.

سقف سالن عروسی
سقف سالن عروسی بسیار مهم است. سقف کوتاه دلگیر است. همچنین با توجه به حضور تعداد زیادی میهمان در سالن عروسی, سقف  بلند باعث میشود که هوای سالن  عروسی وضعیت بهتری داشته باشد.
 
چک کردن نهایی تالار عروسی
پیشنهاد میشود که حتما یک روز پیش از برگزاری مراسم عروسی, به تالار پذیرایی یا باغ عروسی سر بزنید و وضعیت سالن و صندلی و بقیه موارد را چک کنید. این چک کردن باعث میشود که مدیریت تالار دقت بیشتری برای برگزاری مراسم عروسی شما صرف کنند.
 
بررسی صندلی و رومیزی تالار عروسی
حتما از صندلی ها و رومیزی های سالن عروسی دیدن کنید تا صندلی ها کهنه نباشند یا روکش آنها وضعیت مناسبی داشته باشد.

 


ظرفیت تالار پذیرایی عروسی
پیشنهاد میشود تالار عروسی متناسب با تعداد میهمانتان انتخاب کنید. اگر تالار بزرگ را برای تعداد میهمانان کم بگیرید, میهمانان پراکنده میشوند همچنین اگر سالن کوچک باشد سبب ازدحام میشود. پس تعداد دقیق میهمانان را محاسبه کنید و متناسب با آن تالار عروسی انتخاب فرمایید.

پارکینگ خودرو تالار عروسی
پارکینگ خودرو یکی از موادی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید که باتوجه به تعداد میهمانان ظرفیت پارکینگ تالار مناسب باشد. مخصوصا تالار هایی که داخل شهر هستند در صورت نداشتن ظرفیت مناسب, میهمانان شما باید ساعت ها به دنبال جای پارک باشند.
 
هزینه های تالار پذیرایی
هزینه تالار پذیرایی شامل موارد متعددی میشود که بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید:
هزینه ورودی تالار: معمولا هزینه ثابت بدون توجه به تعداد میهمانان است که تالار های پذیرایی دریافت میکنند.
هزینه غذا و پذیرایی: معمولا بر اساس تعداد معیین میشود همچنین تالار های منو های مختلف با قیمت های مختلف برای ارائه دارند.
هزینه خدمات: معمولا درصدی به مبلغ برای خدمات اضافه میشود.
هزینه مالیات بر ارزش افزوده که بر اساس قانون محاسبه میشود.
هزینه گروه موسیقی و موزیک: که معمولا حتی در صورت استفاده از گروه موسیقی دیگر هزینه آن پرداخت میشود.
هزینه تزئینات و مراسم آتش بازی که بصورت اختیاری است.
در رابطه با نحوه پرداخت معمولا به این صورت است که مقداری از مبلغ به شکل بیعانه برای رزرو پرداخت میشود. یک هفته قبل از مراسم دو سوم مبلغ پرداخت میشود و شب مراسم در صورت درست بودن همه چیز تصویه نهایی انجام میشود.
 
تست غذا و کیفیت پذیرایی

متداول است که بعد از انتخاب تالار و باغ پذیرایی، قبل از عقد قرارداد، کیفیت غذا و پذیرایی توسط مشتری تست می‌شود. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس‌دهی را می‌کند. امکان مشاهده نحوه سرویس‌دهی مهمانداران، برخورد آنها با مهمانان، نوع لباس آنها، کیفیت ظروف پذیرایی و... از نزدیک، به شما کمک خواهد کرد که تصمیم نهایی خود را راحت‌تر بگیرید.

تست کیفیت غذا و پذیرایی
قبل از عقد قرار داد میتوانید یک شب به تالار بروید و نحوه سرویس دهی و کیفیت غذا را بررسی کنید.

بررسی سرویس بهداشتی تالار
بجز بررسی سالن اصلی تالار سعی کنید بخش های مختلف تالار از جمله سرویس بهداشتی را بررسی کنید که وضعیت مناسبی داشته باشد.

برای مشاهده تالار عروسی اینجا کلیک کنید.