نکات مهم در انتخاب لباس عروس

در این مطب از سایت تشریفات 360 به نکاتی در رابطه با انتخاب لباس عروس میپردازیم. در بخش مجله تشریفات 360 ,مطالب مرتبط با عروسی, انتخاب تالار عروسی, خواستگاری و ... مشاهده میفرمایید.

ابتدا باید مطرح کنیم که سه روش برای تهیه لباس عروس وجود دارد:

روش اول اینکه شما لباس عروس را سفارش میدهید تا برای شما دوخته شود و آن را خریداری میکنید, این روش امروزه به خاطر هزینه بالا کمتر استفاده میشود.

روش دوم اینکه شما لباس عروس را سفارش میدهید که برایتان دوخته شود اما برای اجاره, و بعد از عروسی لباس عروسی را به شرکت مربوطه تحویل میدهید. این روش نسبت به روش اول اقتصادی تر است.

و روش سوم که شما لباس برای یک شب اجاره میکنید که امروزه بسیار مرسوم میباشد.

 

انتخاب لباس عروس

احساس خوب شب عروسی به میزان زیادی به لباس عروسی که تنتان هست مرتبط است. پس حتما به نکات انتخاب لباس عروس توجه فرمایید ضمن اینکه حتما 6 ماه قبل از عروسی لباس خود را سفارش دهید. قبل از انتخاب سعی کنید مدل های لباس عروس را در سایتها , صفحات شبکه اجتماعی و ژورنال ها مشاهده کنید تا دید بهتری داشته باشید. از بین مدل ها بهترین ها را جمع آوری کنید.

برای هر نوع اندام مدل خاصی از لباس عروس مناسب است. لباس عروسی متناسب با اندام شما, شما را خوش اندام تر نشان میدهد.

لباس عروس برای اندام گلابی شکل

کسانی که پایین بدن آنها پر یا چاق است دارای اندام اصطلاحا گلابی شکل میباشند. این عروس خانم ها بهتر است از مدل هایی که قسمت پایینشان جذب است استفاده نکنند. لباس عروس های که دامن آنها  A شکل است یا دامن پف دار دارند مناسب میباشد. همچنین لباس عروس هایی که که در نیم تنه پایین آن گیپور کار شده مناسب نیست چون جلب توجه میکند, بهتر است لباس هایی انتخاب کنید که در قسمت بالایی آن گیپور کار شده باشد.

لباس عروس برای اندام قیفی شکل

اندام قیفی در مقابل اندام گلابی شکل قرار دارد. یعنی اندام شبیه یک مثلث وارونه میباشد. باید لباس عروسی انتخاب کنید که توجه را به قسمت پایین بدن جلب کند یعنی لباس عروس هایی که در قسمت پایین آن گیپور کار شده باشد.

 

لباس عروس برای اندام شبیه سیب

برای اندام شکل سیب ( مستطیل یا مربع), مدل های کمی شلوغ مناسب میباشد. لباس عروس توری سبک و راسته مدل امپراطور به طوری که کمر را استتار کند مناسب این نوع اندام میباشد. در این مدل بیش توجه به قسمت بالا اندام جلب میشود.

 

لباس عروس برای اندام شبیه ساعت شنی

اگر اندام شما از نوع ساعت شنی میباشد به شما تبریک  میگوییم چرا که بیشتر لباس عروس ها برای این نوع اندام طراحی شده است. سعی کنید از لباس عروس های شلوغ که قسمت جلو سینه آن گیپور کار شده استفاده نکنید چون شما را چاق نشون میدهند, سعی کنید لباس های مختلف را بپوشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای مشاهده تالار عروسی اینجا کلیک کنید.