چک لیست مراسم عروسی

روز عروسی یکی از مهم ترین روزهای زندگی هر فرد است. همه دوست دارن مراسم عروسی شان بدون نقص برگزار شود و جشن عروسی برای سالها در خاطرات خوب خود و میهمانان باقی بماند. برای برگزاری مراسم عروسی بی نقص ابتدا باید چک لیستی از اقداماتی باید انجام دهید داشته باشید و بعد انجام هر مورد آن را تیک بزنید. البته خیلی از موارد برای روزهای نزدیک به عروسی است اما داشتن چک لیست هم کمک میکند که در ایام شلوغ نزدیک مراسم عروسی موردی از یاد نرود هم مواردی مثل آرایشگاه عروسی را که از ماه ها قبل نیاز به گرفتن وقت است را نشان میدهد.

تعیین تاریخ عروسی: از مهمترین موارد در برگزاری مراسم عروسی تعیین تاریخ مراسم عروسی است, چرا که تمام برنامه ریزی ها براساس زمانی است که تا عروسی باقی مانده است. پس سعی کنید که تاریخ دقیق مراسم عروسی را هر چه زودتر انتخاب کنید.
تهیه لیست میهمانان: لیستی از میهمانان عروسی, عروس و داماد تهیه کنید. توصیه در این بخش این است که اصلا تقریبی حساب نکنید و تا جایی که ممکن است اسم تک تک میهمانان را بنوسید تا به عدد دقیق تری از میهمانان دست پیدا کنید.
مشخص کردن بودجه عروسی: بودجه ای که برای مراسم عروسی در نظر میگیرید نیز بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی با لیست و تعداد میهمانان عروسی دارد. بهتر است هرچه زودتر بودجه خود را مشخص کنید تا برنامه ریزی هایتان را براساس آن بتوانید انجام دهید.
انتخاب محل برگزاری عروسی: انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی بسیار مهم است. باید اولیت های خود را در این بخش مشخص کنید و با توجه به خانواده عروس و داماد نوع باغ یا تالار عروسی را مشخص کنید. انتخاب باغ تالار و تالار عروسی شاید یکی از مشکل ترین و وقتگیر ترین کار های در برگزاری مراسم عروسی میباشد. چرا که این تالار ها در مکان های پراکنده در شهر و اطراف شهر هستند و موجب میشود که عروس داماد وقت زیادی صرف بازدید از تالار پذیرایی عروسی کنند. به این منظور در وب سایت تشریفات 360 سعی  شده این امر را برای زوج های گرامی آسان گرده و با گرداوری بهترین تالار های عروسی و باغ تالار های عروسی با مشخصات و توضیحات کامل و همچنین مکان روی نقشه, عکس تالار ها و به ویژه تور مجازی تالار های عروسی دیگر نیاز نباشد عروس داماد وقت زیادی صرف بازدید از تالار های انجام دهند و با بازدید مجازی بتوانند تالار مورد نظر خود را انتخاب کنند.
تعیین شام: تعیین منو غذا و همچنین کیفیت آن بسیار مهم است. پیشنهاد میدهیم حتما قبل از عقد قرار داد غذا را تست کنید و اگر محدودیت بودجه دارید از تعداد میهمانان کم کنید اما کیفیت غذا را پایین نیاورید. زیرا این کیفیت غذا است که در خاطر خود و میهمانانتان باقی میماند.
انتخاب آرایشگاه: معمولا وقت آرایشگاه های خوب عروس از ماه ها قبل پر است پس پیشنهاد میدهیم اگر آرایشگاه خود را انتخاب کردید هرچه زودتر نسبت به رزرو آن اقدام نمایید. همچنین نوع آرایش روز عروسی خود را انتخاب نمایید و اگر امکانش هست قبل از روز عروسی تست گریم یا آرایش عروس را انجام دهید.
انتخاب آتلیه عکس: انتخاب آتلیه عکس مراسم عروسی بسیار مهم است. زیرا که ثبت خاطرات برعقده آتلیه عکس است. سعی کنید کار آتلیه را ببنید و مهتر از آن از مشتریان قبلی آن درباره خوش قولی و کیفیت کار و زمان تحویل کار سوال کنید.
انتخاب لباس: انتخاب لباس عروس و کت و شلوار داماد بسیار مهم است. پس سعی کنید نسبت خرید لباس خود 3 چهار ماه قبل از مراسم عروسی اقدام کنید.
گروه موسیقی و سرگرمی: گروه موسیقی مهمترین نقش را در گرم کردن مراسم عروسی برعهده دارد. گروه موسیقی انتخاب کنیدکه هم کیفیت خوبی داشته باشند و هم بتوانند با میهمانان عروسی ارتباط برقرار کنند و مجلس عروسی را گرم کنند.
انتخاب دسته گل عروس: شکل دسته گل عروس و تزئین ماشین عروس را یک ماه قبل از مراسم عروسی مشخص نمایید.
ماشین عروس: اگر قصد اجاره ماشین عروس یا امانت گرفتن آن از دوستان خود دارید یک ماه قبل از عروسی اقدامات لازم را انجام دهید. اگر قصد امانت گرفتن ماشین دارید همیشه گزینه دومی را مد نظر داشته باشید, چرا که امکان دارد دقیقه نود آن شخص  از امانت دادن ماشین به شما منصرف شود یا مشکلی برایش پیش بیاید.
کارت دعوت: سعی کنید دوماه قبل از عروسی کارت دعوت را باتوجه به تعداد میهمانان عروسی سفارش دهید و شروع به نوشتن نام میهمانان کنید و یک ماه قبل از مراسم شروع به توزیع کارت دعوت کنید تا وقت کم نیاورید.

برای مشاهده تالار عروسی اینجا کلیک کنید.